Türkiye Gücünü Keşfet!

AFAD Güvenli Hayvan Kurtarma Kapasitesi projesini oluşturdu

Tuncay ÖZDEMİR

AFAD Aksaray, yanına AFAD Kilis’i aldı, hayvan kurtarma ile ilgili çalışma ve müdahalelerin sistematik hale getirilmesi için ‘Güvenli Hayvan Kurtarma Kapasitesi’ projesini oluşturdu. Proje AB’den yaklaşık 600 bin TL’lik destek aldı, proje sonunda ‘Güvenli Hayvan Kurtarma Eğitim Merkezi’ de oluşturulacak.

4 Eylül 2015 Cuma, Aksaray-Kilis/ AFAD Aksaray İl Müdürlüğü, ülkemizde hayvan kurtarma ile ilgili çalışma ve müdahaleleri sistematik hale getirmek için çalışma başlattı. Hayvan kurtarma çalışmalarının güvenli hale getirilmesi ve ‘Güvenli Hayvan Kurtarma Eğitim Merkezi’ kurulması amacıyla AFAD Aksaray yanına AFAD Kilis’i de alarak maddi kaynağını Avrupa Birliği’nden sağlayan ‘Güvenli Hayvan Kurtarma Kapasitesi’ projesini hazırladı.

Yaklaşık 600 bin TL bütçeyi AB projeleri kapsamında alan ‘Güvenli Hayvan Kurtarma Kapasitesi’ projesinin ortakları arasında İngiltere’den Barta, Belçika’dan Gent Üniversitesi de bulunuyor. Proje, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, ‘ERASMUS+ PROGRAMI ANA EYLEM 2 STRATEJİK ORTAKLIKLAR 2015 YILI YETİŞKİN EĞİTİMİ PROJESİ’ kapsamında kabul edildi.

 

afad erasmus

 

AFAD


Comments are closed.

Loading...