Türkiye Gücünü Keşfet!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alternatif turizm yolları yapılıyor

Tuncay ÖZDEMİR

Antalya tarihinin en önemli projelerinden EXPO-Kundu arasına 12 kilometre, Kundu-Belek arasına ise 4,5 kilometre olmak üzere 16,5 kilometrelik yol yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, turizmde alternatif yol ağı gerçekleştireceklerini açıkladı. Boğaçay projesiyle Antalya’nın geleceğine yön verilecek. Çalışma, Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci ‘Çılgın Proje’si olacak. Projede yaşam merkezleri, halka açık alanlar, yat limanları, marinalar ve restoranlar bulunuyor.
Taşkın önlemeye yönelik adımlar atılacak

Boğaçay’da 60 bin dekar alanda taşkın önlemeye yönelik adımlar atılacak. Öncelikli olarak taşkın önleme projesi gerçekleştirilecek. Bundan sonra da Boğaçay’ın halkın hizmetine sunulması için çalışılacak. 4 bin 600 metreküp debiye göre bir taşkın önleme çalışması yapılıyor.

Alternatif turizm yolları yapılacak

EXPO-Kundu ve EXPO-Belek yolları konusunda da uzun süredir çalışılıyor. Turizmde çok ciddi bir alternatif yol ağı ortaya çıkıyor. Kundu’dan Belek’e 4,5 kilometrelik yeni bir yol açılıyor. Kundu-Belek arası artık 7 dakikaya düşecek. Antalya tarihinin en önemli projelerinden EXPO-Kundu arasına 12 kilometre, Kundu-Belek arasına ise 4,5 kilometre olmak üzere 16,5 kilometrelik yol yapılacak. Proje bedeli 46 milyon 500 bin lira olacak. İhalesini tamamlandı.

Konyaaltı’na sahil

Konyaaltı Sahil Projesi’yle ilgili olarak da 1 milyon 172 bin 158 metrekarelik yerde çalışma yürütülüyor. 6,5 kilometre ile dünyanın en uzun sahil planlaması gerçekleştirilecek. 2016’da ihaleye çıkılmasının ardından yaz sonunda sahil düzenlemesinin yapılması planlanıyor.


Comments are closed.

Loading...