Türkiye Gücünü Keşfet!

Pendik Müftülüğünden Geri Dönüşüme Tam Destek

Tuncay ÖZDEMİR

Pendik Müftülüğünden Geri Dönüşüme Tam Destek . Proje kapsamında camilerde atık yağ ve pil toplama noktaları oluşturulacak.

 

Geri dönüşüme tam destek2012 yılından beri Pendik’te bulunan okullarda çevre bilinci ve geri dönüşüm farkındalığı oluşturmak için seminerler veren Temizlik İşleri Müdürlüğü, geri dönüştürülebilen atıkların toplanması için toplama üniteleri oluşturdu. Ayrıca “Okullar Geleceğimize Hayat Veriyor Geri Dönüşümü Destekliyor” projesi kapsamında 3 okulda atık getirme merkezi kurdu. Okulların ardından şimdi de camilerde atık yağ ve atık pil toplama noktaları bulunacak.

 

Diyanet Görevlilerinden Projeye Tam Destek

 

Proje hakkında bilgi vermek amacıyla Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve Pendik Müftülüğünün organize ettiği toplantıya Müftü Abdülkadir Keşvelioğlu, ilçedeki camilerde görevli imam ve müezzinler ile Kur’an kurslarında görev yapan bayan eğitimciler katıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü, toplantıda ilçede gerçekleştirilen atık toplama ve geri dönüşüm çalışmaları hakkında istatistiki bilgiler vererek diyanet görevlilerinin de bu konuda destek olmalarını talep etti. Eğitim sonrası diyanet görevlileri, projeyi çok dikkate aldıklarını ve gereken şekilde destekçi olacaklarını belirttiler. Geçtiğimiz yıl 36 okulda toplamda 8 bin ton atık toplayan müdürlük, bu yılın ilk yarısında 6 bin ton atık toplandığını belirtti. Camilerin ve Kur’an kurslarının da projeye destek olmasıyla geri dönüşüm konusunda rakamların daha üst seviyelere çıkması bekleniyor.


Comments are closed.

Loading...