Türkiye Gücünü Keşfet!

Samsun’da Sınırsız ve ücretsiz internet keyfi

Tuncay ÖZDEMİR

Samsun’da, tramvaylar yolcularına ücretsiz internet hizmeti sunuyor.

Samsun’da faaliyet gösteren Samulaş, 16 adet tramvaya internet modemleri yerleştirerek yolcularının yolculuğu esnasında internete girme imkanı sağlayıp Türkiye’de bir ilke imza attı.

Her tramvayda 2 adet internet modemi bulunduran ulaşım hattı, yolcularına sınırsız ve ücretsiz bir şekilde internet hizmeti sağlıyor.
Öğrenciler ve teknoloji severlere hizmet amaçlı başlatılan proje kapsamında bir GSM şirketi ile işbirilği yapılarak proje faaliyete geçirildi.

Ortalama 300 kişilik olan tramvaylarda aynı anda 254 kişi bu kapsamda kablosuz ve limitsiz internete bağlanabiliyor. Yolcular 14.4 download, 5.76 upload hızları ile 3G kalitesinde internet keyfini yaşayarak yolculuk yapıyor.

Yolcuların tarmvaylardaki internetten yararlanmaları için telefon, bilgisayar veya tabletin kablosuz (wi-fi) özelliğini aktif hale getirmesi ve şifresiz giriş yapılabilen ağlardan ‘SAMULAŞ’ internet bağlantısını seçmesi yeterli oluyor.
Yerli ve yabancı ulaşım hatlarının da yoğun ilgi gösterdiği proje Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Vatandaşın da memnun olduğu hizmet sayesinde yarım saat süren yolculuk keyifli bir hale dönüşüyor. Bunun yanı sıra öğrenciler ve internet kullanıcıları da hizmete yoğun ilgi gösteriyor.


Comments to Samsun’da Sınırsız ve ücretsiz internet keyfi

  • Artık böyle bir hizmet yok

    Avatar sercanozgun55@gmail.com 22 Mart 2019 7:24 am
Loading...