Türkiye Gücünü Keşfet!

Niğde’ de Şehit Ömer HALİSDEMİR ‘ in Heykeli Açıldı

Tuncay ÖZDEMİR

Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer HALİSDEMİR ‘in Niğde’de heykeli dikildi.

Şehit Ömer HALİSDEMİR Heykeli Niğde Belediyesi tarafından yaptırılan heykel 21 Şubat’ta şehidin adını taşıyan Ömer HALİSDEMİR Meydanı’nda dikildi. Boyu 6 metre olan ve arkasında ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ yazan heykelin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, kahraman şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir, “Niğde halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımın bu cesaretinden dolayı tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Tüm Türk devletlerine, bütün belediye başkanlarına saygılarımı sunuyorum. Bilhassa yüzde 60 Ömer HALİSDEMİR ’in ismini yaşattıkları için anneleri unutmuyorum. Sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise “Tüm şehitlerimizi göstermiş oldukları cesaretten dolayı saygıyla şükranla anıyorum. Bu heykel Ömer HALİSDEMİR ’in hatırasını yaşatmak, şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için dikilmiştir. Bu direnişi tüm kurumlarımıza gelecek nesile anlatmak için dikilmiştir.” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından heykelin açılışı yapıldı.

 


Comments are closed.

Loading...